> KAM V OKOLÍ

KAM V OKOLÍ

Kostelní Bříza, ukryta za prvními zalesněnými kopci Slavkovského lesa, přesto téměř ve středu lázeňského trojúkelníku Karlovy Vary, Mariánské lázně, Františkovi Lázně. Nedaleko se nachází také historická města Cheb Loket. Milovníci hradů a zámků mohou navštívit právě hrady Cheb  a Loket , ale také hrad a zámek Bečov nebo zámky Kynžvart, Sokolov. Zajímavá může být návštěva románského kláštera Teplá. K doporučení je i shlédnutí poutních míst Chlum svaté Máří (Maria Kulm) nebo Starý Hrozňatov.

Sportovně založení hosté najdou v okolí mnoho příležitostí k provozování nejrůznějších sportů. Tenis, squash nebo bowling si lze zahrát v Hruškové , zaplavat například v aquaparku ve Františkových Lázních nebo v přírodním koupališti Michal. Vodácké sporty lze provozovat na řece Ohři nebo na údolní nádrži Jesenice. Milovníci  lezení mohou zdolávat Svatošské skály nebo navštívit lezeckou stěnu v Karlových Varech. Golfisté si jistě zahrají v sokolovském golf klubu. Cyklisté zde najdou nespočet značených cyklistických tras po Slavkovském lese. Mají jen jednu nevýhodu. Všechny začínají horskou prémií.

Ale především, hluboké lesy v okolí přímo zvou k dlouhým procházkám, které mohou být v podzimních měsících spojeny  s houbařením.

V zimě se můžete vydat na běžkách po upravených trasách v sousední Kamenici nebo zajet za sjezdovým lyžováním do areálů Klínovec, Bublava nebo Perning.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.