UBYTOVÁNÍ U BÍLÉHO KONÍKA

 

P1020949P1020938P1020945

 Tři plně vybavené pokoje se dvěma lůžky a možností dvou přistýlek jsou hostům k dispozici. NOVĚ I APARTMÁN AŽ PRO 6 OSOB.

SÁL PRO POŘÁDÁNÍ SVATEB I OSLAV

SÁL PRO VAŠE OSLAVY

P1020335

Sál restaurantu U Bílého koníka pojme až 50 hostů a je stále připraven uvítat Vás i Vaše hosty k příjemnému posezení nad dobrotami naší kuchyně.

REZERVACE 352 601 217

NÁMĚT NA DÁREK

Hledáte pro své blízké, přátele nebo známé  dárek?  Nebo přemýšlíte jak obdarovat své spolupracovníky za jejich  úsilí? Zkuste věnovat dárkový poukaz na konzumaci jídel a nápojů v restaurantu U Bílého koníka. Graficky originálně provedené poukazy s  informacemi o   uměleckých památkách a zajímavostech v Kostelní Bříze v hodnotách 250,-, 500,-, a  1.000,- Kč  jsou v prodeji u obsluhy restaurantu.

dárkový

dárk2

 

 

DEN KOSTELNÍ BŘÍZY

spojený s 3. výročím otevření restaurantu U Bílého koníka se koná v pátek 11.4.2014 v 16 hod.

DenKB_hlavicka

celkovypohledWEB

Z programu: 16:00 Kostel sv. Petra a Pavla – koncert Manzerova kvarteta, 17:00 škola – welcome drink, přednáška o zajímavostech Kostelní Břízy spojená  s vernisáží obrazů Helly Guthové, 18:00 restaurant U Bílého koníka –  ochutnávka vín, barmanská show, vystoupení tanečníků Jana Ondera a Lucie Hunčárové a bohatý raut. Z připravovaného občerstvení vybíráme – plnění hlemýždi, vaření raci, domácí paštiky, výběry ze sýrů, carpaccio z hovězí svíčkové, tatarské biftečky, anglický roastbeef, srnčí guláš a mnoho, mnoho jiných dobrot teplé a studené kuchyně. Při večerním grilování hovězí steak, grilovaná zelenina aj.

Vstupné 650,- Kč. Vstupenky v prodeji v restaurantu U Bílého koníka, tel. 352601217

Změna programu vyhrazena. Email: info@ubilehokonika.cz, www.ubilehokonika.cz

Podpořili : město Březová, Nadace Ingrid Wladufsenové, Nadace pro děti, Restaurant U Bílého koníka spol. s r.o.

 

TIP NA DÁREK

Hledáte pro své blízké, přátele nebo známé  dárek?  Nebo přemýšlíte jak obdarovat své spolupracovníky za jejich  úsilí ? Zkuste věnovat dárkový poukaz na konzumaci jídel a nápojů v restaurantu U Bílého koníka. Graficky originálně provedené poukazy s  informacemi o   uměleckých památkách a zajímavostech v Kostelní Bříze v hodnotách 250,-, 500,-, a  1.000,- Kč  jsou v prodeji u obsluhy restaurantu.

dárkovýdárk2

Ubytování ve škole

apartman

Prostorné a klidné ubytování pro dvě osoby se dvěma přistýlkami v komfortně zařízeném apartmánu v bývalé škole v Kostelní Bříze se samostatnou, kompletně vybavenou kuchyní, WC a koupelnou. TV, WIFI. Poklidné prostředí historické vesničky uprostřed přírody, přesto v centru západočeského lázeňského trojúhelníka.

Cena 1500,- Kč ( € 60,-) /noc

Příplatek za 1 přistýlku 250,- Kč ( € 10,-)/noc,  (Max. 2 přistýlky)

Příjezd 14:00 – 21:00

Odjezd do 11:30

Objednávky ubytování na Tel: +420 777 842 886

SchkolaApartmany@gmail.com

www.facebook.com/SchkolaApartmany

Schkola, Kostelní Bříza 20, 35601 Březová

POZORNOST

KTERÁ POTĚŠÍ

 

Chcete své blízké, přátele nebo známé obdarovat. Nebo přemýšlíte jak obdarovat své spolupracovníky za jejich celoroční úsilí ? Vyzkoušejte dárkový poukaz na konzumaci jídel a nápojů v restaurantu U Bílého koníka. Graficky zajímavě provedené poukazy s  informacemi o   uměleckých památkách a zajímavostech v Kostelní Bříze v hodnotách 250,-, 500,-, a  1.000,- Kč  jsou v prodeji u obsluhy restaurantu.

dárkový

dárk2

TURISTICKÁ ZNÁMKA KOSTELNÍ BŘÍZY

tzkb

Turistická známka Kostelní Břízy je k dostání za 30,- Kč v resaurantu U Bílého koníka.

24. duben – přijde-li před Jiřím bouře, bude dlouho za kamny dobře

Svatý Jiří, i přes to, že není zmiňován v žádných historických dokumentech, je pokládán za významnou historickou osobnost. První zmínky o něm pocházejí z 5. století. Rozsáhle o něm referuje Zlatá legenda ze 13. století. Z důvodu nedoloženosti byl v roce 1969 vyňat z katolického Všeobecného kalendáře, ale v roce 1975 byl opět navrácen.

Podle legend, se Jiří narodil v křesťanské rodině kolem roku 270 n. l. v Kapadokii, dnešním Turecku. Jeho otec pocházel také z Kapadokie a sloužil jako důstojník v římské armádě. Jeho matka byla z Lyddy (Lýdie), Palestina (dnešní Lod, Izrael). Jako vdova se po čase se svým synem vrátila do svého rodného města, kde mu poskytla vzdělání.

Mladý Jiří vstoupil po vzoru otce do armády brzy po dosažení dospělosti. Dokázal být dobrým vojákem, a proto byl povyšován. Po svých dvacetinách obdržel titul Tribuna a následně se stal rytířem. Tou dobou byl umístěn v Nikomédii jako člen osobní stráže římského císaře Diokleciána.

V roce 303 vydal císař edikty umožňující pronásledování a útisk křesťanů v celé Říši. Jiřímu bylo nařízeno účastnit se perzekucí, ale namísto toho se Jiří přiznal ke křesťanství a kritizoval císařské rozhodnutí. Rozzuřený Dioklecián ho nechal mučit za zradu a poté nařídil popravu.

Po různých mučeních, např. trháním kolem s hřeby, byl Jiří popraven stětím před Nikomédijskou obrannou zdí 23. dubna 303. Tento skutek přesvědčil císařovnu Alexandru a pohanského kněze Athanasia k přestoupení ke křesťanství. Jeho tělo bylo navráceno do Lýdie na pohřeb, kam mu brzy začali chodit vzdávat úctu křesťané jako mučedníkovi.

Legenda vypráví, jak si u pramene zásobujícího město město Lýdii postavil hnízdo drak. Obyvatelé museli každý den kvůli vodě na chvíli vylákat draka z hnízda. Jako návnada sloužila lidská oběť určená losem. Když los padl na královskou dceru, zoufalý král marně prosil o milost. Princezna byla předložena drakovi. V pravou chvíli se objevil sv. Jiří zrovna kolem projíždějící, postavil se drakovi, zabil ho a princeznu zachránil. Vděční občané se zřekli pohanství a přijali křesťanství.

Svatý Jiří jedním ze čtrnácti svatých pomocníků. Je zvěčněn v „legendě o sv. Jiří a draku“, je patronem Anglie, Černé Hory, Etiopie, Gruzie, Kanady, Katalánska, Řecka, Srbska, měst Istanbulu, Lublaně, Moskvy.

Sv. Jiří je patronem skautů, jeho svátek 24. dubna je jeden ze dvou velkých skautských svátků (druhým je 22. únor, na který připadají narozeniny manželů Baden-Powellových).

VESELÉ VELIKONOCE !

V křesťanském kalendáři je Velký pátek (lat. dies passionis Domini) pátkem před Velikonocemi, součást Svatého týdne a velikonočního tridua. Tento den je připomínkou smrti Ježíše Krista na kříži.

V katolické liturgii se čtou z Písma Janovy pašije často podané dramaticky nebo hudebně. Obřady pokračují přímluvnou modlitbou za církev, za papeže, za služebníky církve a za všechny věřící, za katechumeny, za jednotu křesťanů, za židy, za ty, kdo věří v Boha, ale nevěří v Krista, za ty, kdo nevěří v Boha, za politiky a státníky, za ty, kdo trpí. Vrcholem obřadů je uctívání kříže. Eucharistie se v tento den neslaví. Podává se však svaté přijímání (z hostií, jež byly proměněny na Zelený čtvrtek). Na Velký pátek se papež modlí Křížovou cestu v římském Koloseu.

Velký pátek je jedním ze dnů přísného postu.

OSLAVA U BÍLÉHO KONÍKA SE VYDAŘILA

Dne 15.2. se konala U Bílého koníka oslava 2. výročí znovuotevření restaurace. Sešlo se více než 80 hostů. Program byl zahájen krátce po 17. hodině krátkým úvodním slovem s představením kuchařů a servírek. Potlesk, který sklidili byl oceněním jejich každodenní práce. Program dále pokračoval vystoupením zástupce hostů pana Sedláčka ze Sokolova , který zavzpomínal na své seznámení se s Bílým koníkem. Po něm vystoupili tanečníci Jan Onder a Lucie Hunčárová a představili energií nabité taneční kreace z přípravy na mistrovství republiky. Následovala komentovaná ochutnávka vín ze Šlechtitelské stanice vinařské Velké Pavlovice. Vína byla pěkná a jejich rafinovaný sled nenechal nikoho na pochybách, že je v rukou skutečných odborníků. Dále již následovala  volná zábava a konzumace všech dobrot teplé i studené kuchyně z bohatě prostřených švédských stolů. Zábava nevázla a hosté nakonec odcházeli z rautu U Bílého koníka  spokojeni z příjemně strávených chvil.

valentýnské menu 14.2.2013

Aperitiv

Červené cinzáno

Předkrm

Plněná cherry rajčátka s gorgonzolovou pěnou

Polévka

Chřestový krém s lososovými knedlíčky

Hlavní chod

Špíz z kuřecích prsou prokládaný lososem s holandskou omáčkou zdobenou koprem, s vařeným bramborem ve slupce

Vepřová panenka s králičí fáší a bramborovým pyré

Dezert

Čokoládová pěna s flambovaným ananasem zdobená malinovou omáčkou

 

HODNĚ ZDRAVÍ A ÚSPĚCHŮ V NOVÉM ROCE