NOVÉ BEAUJOLAIS A DNY FRANCOUZSKÉ KUCHYNĚ 21. – 24. LISTOPADU 2013

bj

Vinaři v kraji Beaujolais a s nimi mnoho obchodníků vínem, restauratérů a  milovníků vína mají každým rokem zakroužkovaný v kalendáři 3. čtvrtek v listopadu. To je  den, kdy se jak v Burgundsku, tak i po celém světě,  otevírají tisíce lahví Beaujolais Nouveau za zvolání dnes již legendárního „Beaujolais Nouveau est arrivé!“. Tento příjemný zvyk se stal  posléze fenoménem celosvětovým.  Každým rokem se dá do pohybu obrovské množství  vína, aby mohly být lahve otevřeny právě  3. listopadový čtvrtek třeba i v tom nejzapadlejším koutě planety.

Beaujolais Nouveau, pěkné mladé víno vyráběné výhradně z hroznů z odrůdy Gamay noir s bílou šťávou se vyznačuje příjemnou ovocitou chutí a svěží vůní, ve které dominují fialky, v těle není příliš robustní, mělo by být vždy živé s jemně vyváženými měkkými tříslovinami a příjemnými kyselinkami. Charakter vína  by se dal trochu zjednodušeně vyjádřit slovy  živost, lehkost a ovocitost.

Od tak mladého vína se samozřejmě nedá očekávat nic mimořádného, na druhou stranu záleží jen na nás, jak se k tomuto vínu  a tradici jeho otvírání postavíme. V každém případě, jde  vždy o hezký důvod strávit při Beaujolais nouveau a dobrém jídle nejméně jeden příjemný večer.

Vedle ochutnávky Beaujolais jsme pro Vás připravili i ochutnávku tradičních pokrmů  francouzské kuchyně a některých dalších vín z francouzských vinařských apelací. Všechna předkládaná jídla a vína jsou hodna Vaší pozornosti.  Ale zkuste například  Pot-au-feu  to je  společně se zeleninou pomalu vařené hovězí maso podávané s hořčicí, křenem a hrubou solí, k tomu Chateauneuf du Pape, rubíny zářící červené , bohaté  víno z údolí  Rhôny s pozoruhodnou schopností koncentrovat do vůně, barvy i chuti všech třináct odrůd z nichž je vyrobeno, sluncem rozpálené  vinice pokryté oblázky i dostatek vláhy. Výsledem je neobyčejně hutné, přesto překvapivě lahodné víno, které si můžete vychutnat právě s Pot-au-feu. Na závěr zkuste například dezert společně s Sauternským vínem .  Sauternské víno – tento zázrak přírody vyráběný ze zcvrklých a nevzhledných bobulí  vyrůstajících na zamlžených vinicích jižní části vinařské oblasti Bordeaux výborně ladí s dezerty. Chcete – li ale okusit absolutní schodu mezi vínem a pokrmem, zkuste sýr s modrou plísní Roquefort a právě Sauternské víno.

Přejeme Vám dobrou chuť – dnes spíše Bon appétit !

Předkrm

Ardénská paštika   

Králičí paštika

Polévka

Falešná želví

Dýňová

Hlavní chod a doporučená vína

Pot-au-feu s bagetou   Chateauneuf du Pape (červené)

Kohout na víně s vařeným bramborem    Grande des Dames (růžové)

Jehněčí kolínko na cibulkách s bagetou  Les Terriades Anjou (červené)

Králík Braillon s bagetou a hlávkovým salátem   Muscat Moelleux Opus (bílé)

 

Sýr a doporučené víno

Roquefort  Sauternes

Dezert a doporučené víno

Čokoládová pěna

Hruška Melba   Sauternes

 

Zatím nikdo žádný komentář nepřidal.

Napište komentář